Home > Raisin Newsroom > Sparen bij Italianen in salita
Publicatiedatum: 19 september 2024
Berlijn/Amsterdam—Banca Sistema biedt vanaf vandaag spaardeposito’s aan op de Nederlandse markt. De 41e partnerbank (en tiende Italiaanse partnerbank) van spaarplatform Raisin.nl biedt direct de hoogste rente op een looptijd van 2 jaar, en daarnaast met 3,75% p.j. op 10 jaar looptijd de hoogste spaarrente aangeboden op de Nederlandse markt.
Zoals onlangs in de media te lezen was, is Italië met 2,5 miljard euro aan spaargeld ondertussen het meest geliefde spaarland van Nederlanders en vestigt zich zodoende naast Duitsland, nadat onze oosterburen deze koppositie jarenlang alleen innamen. Italiaanse banken bieden voornamelijk spaardeposito’s aan, een spaarvorm die in de afgelopen jaren mede dankzij concurrentie vanuit het buitenland sterk aan populariteit toegenomen heeft. De rentes die Italiaanse banken gemiddeld aan Nederlandse spaarders bieden liggen het hoogst van de gehele EU.
Kort na de aangekondigde renteverlaging van de Europese Centrale Bank (ECB), besluit nu een nieuwkomer op de Nederlandse spaarmarkt de hoogste rentes op een looptijd van twee jaar vast te bieden. Hoe kan dat? Eelco Habets, algemeen directeur Nederland van spaarplatform Raisin, legt uit: “Banken prijzen dergelijke verlagingen en verhogingen eigenlijk al maanden van tevoren in. De rentes op hypotheekrentes en vrij opneembare spaarrekeningen bewegen vaak snel mee met de ECB-rente, maar spaardeposito’s bieden een vaste en verzekerde financieringsbron voor banken. De rentes op vrij opneembare spaarrekeningen zijn in de afgelopen drie tot zes maanden gemiddeld met zo’n 0,30% gedaald, maar liggen nog altijd ruim boven de 3%. Rentes op termijndeposito’s blijven daarentegen stabiel en een stukje hoger.”
De stabiele spaardeposito’s bieden een belangrijke aanvulling op vrij opneembare spaarrekeningen. Niet alleen voor banken maar ook voor spaarders. Habets: “Op de lange termijn liggen de rentes op deposito’s vaak een stuk boven de ECB-rentes. Zo biedt Sistema bijvoorbeeld een rente van 3,75% p.j. op tien jaar vast. Banken kunnen zulke verplichtingen aangaan omdat het stabiele spaargeld nu eenmaal van veel waarde voor ze is. Daar betalen ze graag meer voor.”
Vrijwel alle topaanbiedingen deposito’s uit Italië | ||
Looptijd | Bank/land | Rente* |
3 maanden | BigBank (Estland) Banca Profilo (Italië) | 3,50% |
6 maanden | BAI Europa (Portugal) | 3,60% |
1 jaar | CA Auto Bank (Italië) | 3,60% |
2 jaar | Banca Sistema (Italië) | 3,60% |
3 jaar | Banca Progetto (Italië) | 3,55% |
5 jaar | CA Auto Bank (Italië) | 3,45% |
10 jaar | Banca Sistema (Italië) | 3,75% |
Habets is ervan overtuigd dat zich de trend in sparen in het buitenland doorzet. “In het tweede kwartaal van 2021 bedroeg het aandeel aan Nederlands banktegoeden dat in andere eurolanden stond nog 1%. Drie jaar later is dit volgens De Nederlandsche Bank (DNB) gestegen naar 2,4%. In deze cijfers zijn tegoeden op eurorekeningen in populaire niet-eurolanden, zoals Noorwegen en Zweden, nog niet meegerekend. Wij verwachten dat deze trend zich doorzet en dat het aandeel aan spaargeld in het buitenland nog verder zal groeien. Een verdubbeling in de komende jaren ligt in de lijn der verwachting.”
Wij merken daarnaast een alsmaar groeiende interesse in spaardeposito’s, zowel in Nederland alsook in het buitenland. In drie jaar tijd is er bijna 30 miljard euro extra in spaardeposito’s gestroomd. Spaardeposito’s bieden een hoge vaste rente en blijven waardevast, ook als de (variabele) rentes in de komende tijd omlaag zouden gaan. Banca Sistema is nu de volgende bank die via ons platform inspringt op deze groeiende trend.”
Raisin is een toonaangevend wereldwijd spaarplatform, dat daarnaast in Duitsland ook beleggingsproducten aanbiedt. Raisin werd opgericht in 2012 en brengt spaarders en banken samen op platformen in de EU, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. Spaarders ontvangen via Raisin hogere spaarrentes en banken krijgen toegang tot een gediversifieerde, stabiele financieringsbron. De visie van het bedrijf richt zich op het faciliteren van internationaal sparen zonder de hindernissen die spaarders traditioneel daarbij ervaren op de wereldwijde spaarmarkt met een volume van meer dan € 140 biljoen. Raisin heeft meer dan 700 medewerkers uit 65 verschillende landen. Het platform beheert meer dan € 60 miljard aan spaargeld van particuliere klanten, die op hun spaarrekeningen inmiddels al meer dan € 2 miljard aan rente hebben vergaard.
Rentes op termijndeposito’s stabiel
“Verwachten opnieuw een verdubbeling aan spaargeld in het buitenland in de komende jaren”
Rentes op termijndeposito’s stabiel
“Verwachten opnieuw een verdubbeling aan spaargeld in het buitenland in de komende jaren”